لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

پس از نوشتن وصیت نامه آنلاین
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/08/05، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 03:34 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


نوشتن وصیت نامه آنلاین در «وصیت ساز» به آسانی و طی مراحل کوتاه و ساده انجام می شود. به عنوان مثال تکمیل اطلاعات شخصی، لیست وراث، لیست دارایی ها، سهم وراث، تعیین تکلیف امانات و بدهی ها، آخرین نامه ها، تصاویر و ویدیوها، تعیین و تکلیف حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی، همه و همه به سادگی، بدون استرس و محدودیت زمانی و با نهایت ظرافت انجام می پذیرند، ولی این پایان کار نیست بلکه هر وصیت نامه ای نیاز به پیگیری های آتی دارد.

پیگیری وصیت نامه

نوشتن وصیت نامه با همه ظرافت ها، مانند بسیاری فعالیت های دیگر نیاز به پیگیری دارد. در این مطلب به برخی مواردی که پس از نگارش وصیت نامه نیاز دارید بدانید می پردازیم. همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

1. وصیت نامه خود را پرینت و نگهداری کنید

هر وصیت نامه ای برای نافذ و قانونی شدن نیاز به امضا و تاریخ دارد. در صورتی که تا به حال وصیت نامه خود را امضا نکرده اید، فورا این کار را انجام دهید. 

برای دریافت نسخه چاپی وصیت نامه خود در «وصیت ساز»، ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید و سپس از بالای صفحه وصیت نامه خود بر روی گزینه پرینتر کلیک کنید. 

فراموش نکنید که شما می بایست یک نسخه امضا شده وصیت نامه خود را در قسمت بایگانی های وصیت نامه خود بارگذاری کنید.


2. وصیت نامه خود را به نظر کارشناسان برسانید

نوشتن وصیت نامه می تواند بسیار پیچیده باشد. برای مثال اگر همسران متعدد دارید و از هر کدام فرزندانی دارید، می بایست با دقت بسیار وصیت نامه خود را تنظیم کنید. ما در تیم «وصیت ساز» به شما کمک می کنیم تا تمامی مراحل را با دقت تنظیم کنید ولی همواره مواردی هستند که می بایست توسط کارشناسان مربوطه مورد بررسی قرار گیرند. بنابراین در صورتی که وصیت نامه پیچیده ای دارید، حتما با کارشناسان ما (در قسمت تماس با کارشناسان در بالای این صفحه) و یا وکیل خود مشورت کنید. فراموش نکنید که بروز اختلافات در مورد ارث و وراثت بسیار معمول است!


3. وصیت نامه خود را سالی 2 مرتبه بررسی کنید

ما هر ساله اتفاقات بسیاری را تجربه می کنیم، مانند خرید خانه جدید، فروش و یا تعویض خودرو، افزایش و یا کاهش مال و دارایی ها. همه این موارد به نوعی در بخش های مختلف وصیت نامه ما موثر خواهند بود. بنابراین توصیه ما این است که هر سال دو مرتبه و یا بطور کلی پس از هر اتفاق مهم در زندگی، وصیت نامه خود را بررسی کنید و موارد جدید را به آن بیفزایید و یا از آن حذف کنید. توجه داشته باشید که شما می توانید وصیت نامه خود را به هر تعداد در «وصیت ساز» ویرایش کنید.


4. به «وصیت ساز» سر بزنید

وصیت ساز طوری طراحی شده است که اگر پس از مدت مشخصی وارد حساب خود نشوید، فرض می کند که شما فوت کرده اید و وصیت نامه شما را با افراد مشخص شده در وصیت نامه تان به اشتراک می گذارد. لطفا پیام های یادآوری ما را جدی بگیرید و هر چند مدت یکبار وارد حساب کاربری خود شوید!


5. وراث خود را از وجود وصیت نامه تان آگاه کنید

هیچ اشکالی ندارد که وراث شما بدانند که شما وصیت نامه تان را تنظیم کرده اید. این نه تنها نشانه ضعف و ایجاد نگرانی نیست بلکه نشانه خرد و آینده نگری شما است. بنابراین، وجود وصیت نامه خود را به اطلاع وراث خود برسانید. در صورتی که نمی خواهید وراث خود را از محتوای وصیت نامه خود آگاه کنید، می توانید لینک یکتای وصیت نامه خود را (در صفحه تنظیمات وصیت نامه) در مکانی امن قرار دهید تا وراث شما در آینده به آن دسترسی داشته باشند.


6.شاد باشید و از زندگی لذت ببرید

داشتن وصیت نامه به معنای شمارش لحظات برای مرگ نیست بلکه نشانه عقلانیت و خرد است، و همان خرد و عقلانیت بر لذت بردن از زمان حال تاکید دارد، پس شاد باشید و از زندگی خود لذت ببرید.

تبلیغات و آگهی ها


«شجره ساز» نام اولین و تنها سرویس فارسی زبان برای ساخت شجره نامه های برخط برای ایرانیان است. شما در وب سایت و اپلیکیشن موبایل «شجره ساز» میتوانید به ر...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...