لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

نوشتن وصیت نامه در انگلستان
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/04/09، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 04:13 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


الگوهای از پیش آماده وصیت نامه های خودنوشت در انگلستان ارزان بوده و یافتن آن آسان است. شما می توانید آنها را به صورت آنلاین یا از فروشگاه های لوازم التحریر تهیه کنید. 

 وصیت نامه در انگلستان

گزینه های شما برای نوشتن وصیت در انگلستان

به لحاظ تیوری شما می توانید وصیت نامه خود را روی یک تکه کاغذ معمولی هم بنویسید و تا زمانی که به طور صحیح توسط دو شاهد مستقل بزرگسال تایید شود، از نظر قانونی لازم الاجرا است. اما این بدان معنا نیست که وصیت نامه خودنوشت ایده خوبی است!
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

از 31 ژانویه 2020، تایید شاهدان از راه دور در انگلیس و ولز قانونی است. به عنوان مثال شاهدان می توانند از طریق مکالمه تصویری زوم (Zoom)، وصیت نامه شما را تایید کنند. این تغییر در پاسخ به همه گیری ویروس کرونا و نیاز به محافظت از قشر آسیب پذیر جامعه است. برای اطلاع بیشتر در این مورد به وب سایت دولت www.gov.uk سر بزنید.

اکثر وصیت نامه ها برای آنچه می گویید و نحوه بیان آن از ادبیات خاصی پیروی می کنند. این بیانات هرگونه سردرگمی و ابهام در مورد مقصود شما را از بین می برد.

 استفاده از عبارت اشتباه می تواند به معنای عدم پیروی از دستورالعمل های صحیح باشد و حتی می تواند منجر به ابطال وصیت نامه شما شود. بنابراین بهتر است از الگویی استفاده کنید که دارای بخشهای استاندارد و اصطلاحات قانونی باشد.

می توانید الگوهای وصیت نامه را در اینترنت دانلود کنید و یا از فروشگاه های لوازم التحریر و خدمات آنلاین سفارش دهید. هزینه آنها معمولاً تا 30 پوند است.


در چه شرایطی وصیت نامه خودنوشت بنویسید؟

در صورتی که وصیت نامه ساده ای دارید، خودتان آن را بنویسید. به عنوان مثال، اگر متاهل هستید و می خواهید همه چیز را به شریک زندگی خود بسپارید و یا اگر می خواهید همه چیز را به فرزندان خود بسپارید (در صورتی که همسر قانونی شما فوت کرده باشد). اگر چیز پیچیده تری از آن وجود دارد، احتمالاً باید از یک وکیل یا خدمات حرفه ای نوشتن وصیت نامه استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر فرزندان ناتنی دارید یا با شریک مدنی خود ازدواج نکرده اید.


چه مواقعی شما نباید وصیت نامه خود را بنویسید؟

در موارد زیر برای نوشتن وصیت نامه خود از کمک متخصصان استفاده کنید:

 • شما در خارج از کشور املاک دارید
 • شما می خواهید مالیات بر ارث خود را کاهش دهید
 • شما سرمایه گذاری خارجی یا حساب بانکی خارجی دارید
 • شما صاحب مشاغلی هستید که به عنوان بخشی از وصیت نامه خود به دیگری واگذار می کنید
 • شما دارای چند همسر و فرزندان هستید
 • وصیت نامه شما شامل هر بندی است که ممکن است ابهام ایجاد کند


خطرات وصیت نامه خودنوشت در انگلستان چیست؟

حرف اصلی این است - فقط اگر وصیت نامه شما بسیار ساده است و وضعیت اقتصادی شما پیچیده نیست، وصیت نامه خودنوشت بنویسید.

درست است که با نوشتن وصیت نامه خودنوشت در مقایسه با خدمات تخصصی، کمی هزینه ها را صرف جویی می کنید ولی اگر مشکلی پس از مرگ شما پیش آید، همه را دچار دردسر خواهید کرد! 

توجه داشته باشید که اگر از الگوی های آماده وصیت نامه استفاده می کنید، شرکتی که آن را تهیه می کند هیچ مسیولیتی در قبال نگارش صحیح وصیت نامه شما نخواهد داشت.

اگر در نهایت تصمیم گرفتید وصیت نامه خودنوشت بنویسید

اگر وصیت نامه خودنوشت می نویسید مطمین شوید که نکات زیر را در نگارش آن رعایت کرده اید:

 • اطمینان حاصل کنید که وصیت نامه به درستی توسط شما و شاهدان امضا شده و دارای تاریخ و زمان است. 
 • با دقت کلمات را بررسی کنید تا اشتباه لغوی نداشته باشید - در هجی نام افراد بسیار مراقب باشید.
 •  دقیق باشید به عنوان مثال، همه چیز را فقط به "همسرم" واگذار میدهم یک جمله دقیق نیست - از نام کامل همسرتان استفاده کنید.
 • هرگونه وصیت نامه قدیمی را از بین ببرید - اگر قبلاً وصیت نامه نوشته اید، اطمینان حاصل کنید که وصیت نامه های قدیمی را از بین برده و مطمین شوید که در وصیت نامه جدید به وضوح بیان شده است که وصیت نامه قبلی را باطل می کند. 
 • به وصی (کسی که وصیت نامه را اجرا میکند) خود بگویید که کجا وصیت نامه نگهداری می شود.

در این مطلب به بررسی نگارش وصیت نامه در انگلستان پرداختیم. برای یافتن نکات بیشتر به وب سایت دولت gov.uk سر بزنید.

تبلیغات و آگهی ها


تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

«شجره ساز» نام اولین و تنها سرویس فارسی زبان برای ساخت شجره نامه های برخط برای ایرانیان است. شما در وب سایت و اپلیکیشن موبایل «شجره ساز» میتوانید به ر...

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...