لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

سوالات متداول در مورد وصیت نامه آنلاین
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/01/11، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 12:10 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


در این بخش به سوالات متداول در زمینه وصیت نامه های آنلاین می پردازیم.

  • وصیت نامه آنلاین چیست؟ وصیت نامه آنلاین گونه ای از وصیت نامه خود نوشت است که در آن موصی به توسط یک وب سایت یا زیر ساخت آنلاین وصیت نامه خود را می نویسد و ثبت می کند.
  • آیا وصیت نامه آنلاین معتبر است؟  بلی وصیت نامه آنلاین در صورتی که به امضا و اثر انگشت موصی و وصی برسد کاملا معتبر است.
  • آیا من می بایست وصیت نامه آنلاین خود را امضا نمایم؟  بلی، براساس قانون ایران وصیت نامه ها می بایست به صورت کاغذی و دارای امضا و اثر انگشت موصی و وصی باشد.
  • چطور وصیت نامه آنلاین خود را امضا کنم؟  برای امضای وصیت نامه آنلاین خود، ابتدا آنرا پرینت کرده و سپس امضا کنید. ما قویا توصیه می نماییم  که یک نسخه امضا شده وصیت نامه خود را اسکن کرده و در قسمت مدارک بارگذاری کنید.
  • چرا وصیت نامه آنلاین؟  وصیت نامه آنلاین علاوه بر ویژگی های معمول یک وصیت نامه دارای ویژگی های منحصر به فردی است از جمله قابلیت قرار دادن تصاویر، ویدیوها، تصاویر مدارک و مواردی این چنینی که بخشی از زندگی روزانه ما است.
  • چگونه وصیت نامه آنلاین را باطل کنیم؟ وصیت نامه های آنلاین دارای این ویژگی هستند که می توانند توسط موصی در عرض چند ثانیه باطل شوند. این مورد معمولا با حذف وصیت نامه و یا لغو حساب کاربری در پرتال ساخت وصیت نامه مانند «وصیت ساز» می باشد.
  • آیا می شود وسایل خانه را در وصیت نامه آنلاین قید نمود؟ بلی، کاملا مشابه یک وصیت نامه سنتی می توان هر آنچه موصی دارد (با ذکر این نکته که در ایران وصیت بر ثلث مال نافذ است) را در وصیت نامه آنلاین خود قید نماید. توجه کنید که در صورتی که وسایل منزل در وصیت نامه قید نشود بین همه وراث دو به یک (پسر دو برابر دختر) تقسیم می شود.
  • چطور می توانم از صحت و تکمیل صحیح وصیت نامه آنلاین خود مطمین شوم؟ وصیت نامه ها یکی از پر اختلاف ترین نوع مدارک هستند و با وجود آنکه «وصیت ساز» به کوچکترین مسایل توجه می کند، هنوز هم مواردی ممکن است از قلم بیفتند. برای رفع این ابهامات، کاربران می توانند با مشاورین سایت صحبت و مشاوره دریافت نمایند. 


لطفاً در صورتی که سوالی ذهن شما را به خود مشغول کرده است، در قسمت نظرات در ذیل این مطلب بیان نمایید.لطفا به این مطلب رای دهید


لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.

تبلیغات و آگهی ها


شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.