لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

نکات کلیدی نوشتن وصیت نامه در کانادا
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1399/12/12، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 10:11 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


وصیت نامه چیست و چه کسانی باید آن را داشته باشند؟ 

وصیت نامه سندی قانونی است که تصمیمات شما برای نحوه برخورد با دارایی ها و کودکان تحت سرپرستی تان را پس از فوت نشان می دهد. بنابراین، وصیت نامه تا وقتی شخص فوت نکند اجرا نمی شود. تخمین زده می شود که کمتر از 50 درصد کانادایی ها دارای وصیت نامه هستند. هر بزرگسال صاحب کودک یا دارایی باید وصیت نامه داشته باشد. 

یک وصیت نامه چند کار مهم انجام می دهد:

• اگر شما فرزند زیر سن قانونی 18 سال دارید، وصیت نامه به شما این امکان را می دهد تا در صورت فوت، شخصی را که برای سرپرستی فرزند یا دارایی خود تعیین کنید.
• وصیت نامه به شما اجازه می دهد تا دستورالعملی باقی بگذارید که نشان می دهد می خواهید دارایی تان چگونه تقسیم و توزیع شود. این دارایی می تواند شامل هرچیزی از جمله زمین، حساب بانکی و سرمایه گذاری تا همه اموال شخصی باشد.
• به شما اجازه می دهد تا شخصی که میل دارید دستورالعمل باقیمانده از شما در وصیت نامه را اجرا کند، تعیین کنید.
• یک وصیت نامه همچنین می تواند یک بخش مهم از برنامه ریزی مالی شما بوده و سنگینی پرداخت مالیات شما را در زمان بخشیدن اموال کم کند.

 

آنچه برای یک وصیت نامه معتبر لازم است

برای این که یک وصیت نامه معتبر باشد، این موارد ضروری است:
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.


اولا، یک وصیت نامه باید مکتوب و امضا شده باشد. در استان آنتاریو، یک وصیت نامه می تواند دست نویس باشد ولی عرف به آن است که یک وصیت نامه تایپ شود و در حضور دو شاهد امضا شود و همچنین توسط خود دو شاهد امضا گردد. یک وصیت ضبط شده ویدیویی معتبر نیست.

دوما، شما برای نوشتن وصیت باید 18 سال یا بیشتر داشته و از نظر ذهنی سالم باشید. بطور کل، یک شخص را از نظر ذهنی سالم می گویند که هدف و تاثیر وصیت نامه را درک کند. البته، افراد زیر سن 18 تنها در صورت متاهل بودن یا عضویت در نیروی ارتش کانادا می توانند صاحب وصیت نامه شوند.

در صورت فوت بدون وصیت نامه چه اتفاقی می افتد؟

اگر بدون وصیت نامه فوت کنید، قانون شما را «متوفیِ فاقد وصیت نامه» می نامد و به این معناست که شما هیچ دستورالعملی برای نحوه تقسیم و توزیع دارایی های خود برجای نگذاشته اید و دارایی های شما مطابق قانون ایالتی تقسیم می شود. در این شرایط، در آنتاریو، قانون Ontario Succession Law Reform Act تعیین می کند که دارایی شما چگونه باید بین بازماندگان تقسیم شود.

در صورت فوت بدون وصیت نامه چه مشکلاتی به وجود می آید؟

اولا، دارایی های شما بر طبق قانون تقسیم خواهد شد که ممکن است همان چیزی نباشد که شما می خواستید.

دوما، تاخیر زمانی و هزینه های بیشتری برای به انجام رساندن کار شما نیاز خواهد بود، و دادگاه بایستی شخصی را به عنوان نماینده“Executor” شما تعیین کند. قانون کلی این است که نزدیک ترین خویشاوند شما این حق را دارد که به عنوان نماینده شخص شما انتخاب شود. این شخص با درخواست از دادگاه برای گواهینامه تعیین مجری دارایی بدون وصیت نامه، یا همان Certificate of Appointment of Estate Trustee Without a Will منصوب می شوند. این کار، به نماینده شخصی این قدرت را می دهد تا دارایی های متوفی را مدیریت و توزیع کند.


انجام مسایل مربوط به شخص فوت شده بدون وجود وصیت نامه می تواند روند پیچیده ای باشد. اگر یکی از نزدیکان شما بدون داشتن وصیت نامه فوت کرده است.لطفا در نظر داشته باشید که این مقاله صرفاً به منظور اطلاع رسانی بوده و یک توصیه حقوقی نمی باشد. برای کسب اطلاع کامل به سایت دولت و یا وکلای معتبر مراجعه نمایید.

مرجع: دفتر وکالت احمری [لینک]

تبلیغات و آگهی ها


«شجره ساز» نام اولین و تنها سرویس فارسی زبان برای ساخت شجره نامه های برخط برای ایرانیان است. شما در وب سایت و اپلیکیشن موبایل «شجره ساز» میتوانید به ر...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» از پیشگامان دیجیتال در حوزه حمایت از حیوانات و طبیعت است. شما می توانید در این تشکل رایگان، حیوان خانگی خود ر...