لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

انواع وصیت نامه و وصیت نامه های آنلاین
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/01/10، آخرین بروزرسانی: 1400/08/19 ساعت 08:24 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


وصیت نامه چیست؟

وصیت نامه سندی است که توسط فرد جهت تعیین تکلیف اموال و دارایی ها و یا انجام اموری برای بعد از مرگش تنظیم می شود.

وصیت نامه فوق سری

 انواع وصیت نامه

انواع وصیت نامه یکی از مسایلی است که باید در رابطه با آن اطلاعات کاملی داشته باشیم زیرا هریک از انواع وصیت نامه شرایطی دارد که در صورت عدم رعایت آنها امکان بی اعتبار شدن  آن وجود دارد.

در قانون امور حسبی برای وصیت نامه 3 شکل پیش بینی شده است؛ این سه شکل عبارتند از:

 1. وصیت نامه خود نوشت
 2. وصیت نامه رسمی
 3. وصیت نامه سری

هر سندی که خارج از این سه شکل باشد به عنوان وصیت نامه قابل پذیرش نیست. اگر اشخاص ذی نفع که همان ورثه هستند به وجود وصیت نامه اعتراف کنند دادگاه آن را رد نمی کند. وصیت نامه باید کتبی باشد تا بتوان در دادگاه مورد استناد قرار بگیرد.
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.


وصیت نامه رسمی

یکی از انواع وصیت نامه، وصیت نامه رسمی وصیت نامه ای است که در دفتر اسناد رسمی تنظیم می شود و تابع تشریفات و مقررات اسناد رسمی است و اعتبار و رسمیت آن از وصیتنامه سری و خود نوشت بیشتر است.

وصیت نامه سری

این نوع وصیت نامه ترکیبی از وصیت نامه خودنوشت و رسمی است؛ به این معنا که وصیت توسط موصی امضا و مهر می شود و سپس در اداره ثبت محل اقامت او یا محل دیگری که در آیین نامه وزارت دادگستری معین شده است، به امانت گذاشته می شود. این وصیت نامه از این جهت ترکیبی از وصیت نامه رسمی و خود نوشت است که با وجود اینکه نزد مامورین  رسمی تنظیم شده است، اما باید به طریقی که برای امانت اسناد در قانون ثبت اسناد مقرر گردیده است، در اداره ثبت به امانت گذاشته شود.

وصیت نامه خود نوشت

همان طور که از نام آن مشخص است وصیتی است که توسط خود شخص نوشته می شود و دارای تاریخ روز، ماه، سال، به خط خود شخص وصیت کننده است و به امضاء  او رسیده است. وصیت نامه خود نوشت دارای فوایدی است ازجمله اینکه به وصیت کننده این امکان را می دهد که به طور پنهانی وصیت نامه اش را بنویسد و هزینه ای را هم نپردازد. خطری که  این نوع از وصیتنامه دارد این است که ممکن است از بین برود و در معرض تحریف قرار بگیرد؛ لذا  اشخاص اگر اقدام به تنظیم وصیت نامه خود نوشته کرده اند باید آن را در محلی نگهداری کنند تا از دستبرد تحریف و از بین رفتن محفوظ بماند.

وصیت نامه (خود نوشت) آنلاین

  این نوع وصیت نامه نوعی از وصیت نامه خود نوشت است که به صورت آنلاین نوشته می شود. در این نوع وصیت نامه، تمامی موارد به قلم موصی به صورت آنلاین تکمیل شده و در نهایت یک نسخه چاپی از آن به مهر، امضا و اثر انگشت موصی، وصی و شاهدین رسیده و رسمیت می یابد.

  وصیت نامه (خودنوشت) آنلاین سری

  این گونه وصیت نامه مانند وصیت نامه (خود نوشت) آنلاین می باشد و در نهایت به مهر، امضا و اثر انگشت موصی و وصی معتبر قانونی (مانند وکیل قانونی) می رسد. این نوع وصیت نامه آنلاین ها براساس صلاحدید و تایید موصی، در نهایت پس از فوت او به چندین فرد ارسال می شود. بطور ساده این وصیت نامه پس از فوت موصی در اختیار تمامی کسانی که او پیش از مرگ تعیین کرده، قرار خواهد گرفت.

  وصیت نامه (خودنوشت) آنلاین فوق سری

  این نوع وصیت نامه مشابه وصیت نامه (خودنوشت) آنلاین سری است با این تفاوت اساسی که پس از مرگ موصی، تنها یک نسخه از وصیت نامه در اختیار وصی قرار می گیرد. این نوع وصیت نامه می بایست توسط وصی امین و قابل اطمینانی مهر، امضا و اثر انگشت شود.


  ما در «وصیت ساز» از همه انواع وصیت نامه ها و وصیت نامه های آنلاین پشتیبانی کرده و کاربران براساس صلاحدید و رای خود می توانند وصیت نامه خود را به صورت دلخواه تنظیم نمایند.

   تبلیغات و آگهی ها


   حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...

   شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

   تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...