لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

چگونه تکلیف حساب های مجازی خود را در وصیت نامه مشخص کنیم؟
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/01/11، آخرین بروزرسانی: 1400/08/18 ساعت 07:30 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


چند سالی است که زندگی ما آدم ها دارای بخش جدیدی به نام دنیای مجازی شده است. هر کدام از ما احتمالاً فعالیت های زیادی در شبکه های اجتماعی داشته ایم. در فروم ها نوشته های زیادی از خود به جا گذاشته ایم. از طریق ایمیل و چت با دوستانمان گفتگو کرده ایم. حتی مدارک و اسناد کاری را از این طریق به دیگران فرستاده ایم. تصاویر و فیلم هایمان را در شبکه های فیلم و تصویر با بقیه به اشتراک گذاشته ایم و بر روی وب سایت های ذخیره سازی مثل Google Drive یا Dropbox، ذخیره کرده ایم.


حال سوال پیش می آید که اگر کسی از دنیا رفت، چه بر سر اطلاعات مجازی اش در اینترنت خواهد آمد؟ آیا می توانیم همان طور که برای اموالمان وصیت می کنیم، برای اطلاعاتمان نیز وصیت کنیم؟ برخی از حساب های اینترنتی مثل ایمیل با استفاده نکردن کاربر از آن حساب به مدت چند ماه، مسدود می شوند و اطلاعات کاربر حذف خواهند شد. همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

در فیسبوک با فوت صاحب یک حساب، هیچ کسی حتی پدر و مادر آن شخص هم نمی توانند در آن حساب وارد شوند و تغییری ایجاد کنند. در این صورت پیام های زمان زندگی آن کاربر پر از کامنت های تبلیغاتی اسپم می شوند. همانند قبری که کسی به آن رسیدگی نمی کند و در میان علف های هرز ناپدید خواهد شد.


آیا می توان وصیت کرد که هویت مجازی مان نابود نشود؟ آیا می توان وصیت کرد که اطلاعاتمان به یک شخص معتمد منتقل شود تا در دست افراد سوءاستفاده گر نیفتد؟ آیا می توانیم بعد از مرگمان پیامی به دوستان و آشنایانمان بفرستیم و از آنان طلب حلالیت کنیم یا آن ها را وصیت به انجام کاری بکنیم؟ آیا می توانیم بعد از مرگمان در فیسبوک یا دیگر شبکه های اجتماعی پیغامی بگذاریم و مطلبی که در طول حیاتمان نتوانستیم بیان کنیم بعد از مرگمان به بقیه بگوییم؟ تمامی این موارد در سایت «وصیت ساز» امکانپذیر است.


در زیر به برخی از این موارد اشاره می کنیم:

اولین کاری که در وب سایت «وصیت ساز» باید انجام بدهید، ثبت نام است. شما می توانید یک حساب کاربری جدید ایجاد کنید یا از حساب های Gmail، Facebook، یا Twitter برای وارد شدن به سایت «وصیت ساز» استفاده کنید. برای سادگی می توانید با کلیک بر روی لینک زیر وارد صفحه ثبت نامه «وصیت ساز» شوید.

ثبت نامه در «وصیت ساز»


با ورود به سایت، مهم ترین کاری که انجام می دهید تنظیم اشخاص منتخب برای دریافت وصیت نامه شما است. این اشخاص در درجه اول پس از مرگ شما، نسخه ای از وصیت نامه شما را دریافت می کنند. همچنین این افراد تنها کسانی هستند که می توانند فوت شما را به ما اطلاع دهند.


هر حساب در «وصیت ساز» دارای یک کد سری است. شما می توانید این کد سری را در بخش تنظیمات وصیت نامه خود مشاهده و در صورت نیاز آنرا تغییر دهید. پس از فوت تنها کسانی که این کد را داشته باشند قادر خواهند بود که وصیت نامه شما را مشاهده کنند. توجه داشته باشید که هیچکسی غیر از شما نمی تواند وصیت نامه شما را ویرایش و یا تغییر دهد.


شما در بخش «موارد تکمیلی» وصیت نامه خود می توانید تکلیف حساب های خود را در شبکه های اجتماعی مشخص کنید و حتی پیام پس از مرگ برای آنها بنویسید. توجه کنید که هرگز کلمات عبور خود را در این سایت به اشتراک نگذارید.

یک بخش پر طرفدار «وصیت ساز» این است که شما می توانید نامه هایی برای فرزندان و وراث خود باقی بگذارید تا در آینده به آنها ارسال شود. این بخش تحت عنوان «نامه ها به آینده» شناخته شده و بدین صورت است که شما نامه ای برای یکی از عزیزانتان نوشته و تاریخی برای ارسال آن مشخص می کنید بعنوان مثال تولد 50 سالگی پسرتان و «وصیت ساز» در آن تاریخ نامه شما را به فرزندتان ارسال خواهد کرد.


اینها تنها نمونه هایی از امکانات بی شمار «وصیت ساز» هستند که شما می توانید به رایگان و بدون محدودیت از همه آنها استفاده نمایید.
لطفا نظر خود را در مورد این مطلب بیان کنید
برای ارسال نظر به حساب کاربری خود وارد شوید و یا در سایت ثبت نام کنید.

تبلیغات و آگهی ها


تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» از پیشگامان دیجیتال در حوزه حمایت از حیوانات و طبیعت است. شما می توانید در این تشکل رایگان، حیوان خانگی خود ر...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.