لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

سنت وصیت نامه نویسی آنلاین
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/01/21، آخرین بروزرسانی: 1400/08/18 ساعت 03:18 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


نگارش وصیت نامه به معنای آینده اندیشی و احترام به آینده و آیندگان است.

نوشتن وصیت نامه از قدیمیترین سنت های انسان ها است و زمانی که انسانها پی به واقعیتی به نام مرگ بردند درصدد برآمدند تا وصیت نامه هایی بنویسند. این مورد در آثار تاریخی زیادی به شکل ها و عناوین مختلف مانند باقیات در زمان معاد جسمانی در فرعونیان مصر و یا به صورت توصیه ها و الگوسازی ها توسط پیامبران ابراهیمی صورت پذیرفته است.

ولی با وجود همه تاکیدات و توصیه ها، همچنان بسیاری افراد مرگ را از خود دور دیده و وصیت نامه ای برای خود تنظیم نمی کنند و بسیار می بینیم که این نادیده انگاری منجر به اختلافات و مشکلات خانوادگی بسیاری می شود. علاوه بر مبحث دورانگاری مرگ، یکی دیگر از عوامل موثر بر این مهم، عدم تطابق سنت وصیت نامه نویسی با دنیای مدرن است بطوری که سرعت تکامل در وصیت نامه نویسی بسیار کندتر از تکامل تکنولوژی ها است. از این رو است که نیاز به ترویج فرهنگ وصیت نامه نویسی آنلاین مطرح شده و مورد توجه قرار می گیرد.  همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

از مزایای وصیت نامه های آنلاین می توان به سادگی، دسترسی آسان، هزینه کم، ویرایش در هر زمان و مکان و ماندگاری آن ها اشاره کرد. در زیر به هر کدام از این موارد بطور خلاصه می پردازیم:

سادگی

وصیت نامه های آنلاین بسیار ساده تر از وصیت نامه های سنتی تکمیل می شوند. این مورد به این دلیل است که در وصیت نامه های آنلاین امکان بخش بندی، راهنمایی های برخط، رنگ بندی ها برای کمک به تمایز بخش ها و بسیاری موارد دیگر قابل گنجاندن است. این باعث صرف جویی در زمان و انرژی می شود.

دسترسی آسان

وصیت نامه ها در سرویس های آنلاین به راحتی توسط اغلب دستگاه های خانگی چون موبایل ها، تبلت ها، کامپیوترهای شخصی و رو میزی، کتاب خوان ها و غیره قابل دسترسی هستند. این کمک می کند که در هر زمان و مکان به سادگی به وصیت نامه خود دسترسی داشته باشیم.

هزینه کم

وصیت نامه های آنلاین بسیار کم هزینه تر از وصیت نامه های سنتی هستند و این مورد در وصیت نامه های آنلاین سری بسیار سبب صرف جویی در هزینه ها می شود. این هزینه ها می تواند از هزینه های نگارش وصیت نامه، مشاوره، رفت و آمد به دفتر متخصصین، هزینه های متفرقه و غیره باشد. بطور خلاصه هزینه نگهداری هر وصیت نامه آنلاین در طول یک سال بسیار کمتر از هزینه های معادل برای وصیت نامه های سنتی است.

ویرایش در زمان و مکان

هر وصیت نامه می بایست حداقل بطور سالانه مورد بررسی و بازبینی قرار گیرد. در وصیت نامه های سنتی این مورد با حذف بخش ها و اضافه کردن برگه های جدید اتفاق می افتند و همانطور که مشخص است هر ساله وصیت نامه شلوغ تر و از زیبایی اولیه آنها کاسته می شود. برخلاف وصیت نامه های سنتی، وصیت نامه های آنلاین همچنان سادگی خود را حفظ کرده و زیبایی اولیه خود را حتی پس از صدها مورد ویرایش خواهند داشت. از ویژگی های دیگر وصیت نامه های آنلاین این است که تمامی حذف و اضافات را به طور خودکار نگهداری می کند بطوری که پس از سال ها می توانید به لیست تغییرات در وصیت نامه خود نگاه کرده و سیر تکاملی آنرا مشاهده کنید. علاوه بر این در صورت اختلاف میان وراث، تمامی ویرایش ها قابل ارایه بعنوان مدارک قانونی هستند.


ماندگاری وصیت نامه های آنلاین

وصیت نامه آنلاین بخشی از دنیای اطلاعات است و یکی از ارکان اصلی فناوری اطلاعات، ماندگاری در زمان است. بنابراین تنها شما نیستید که در حفظ وصیت نامه خود تلاش می کنید بلکه گروهی از متخصصین نیز لحظه به لحظه در حفظ وصیت نامه شما کوشش می کنند و این است که وصیت نامه های آنلاین بسیار امن تر از وصیت نامه های سنتی حفظ و نگهداری می شوند.بطور خلاصه وصیت نامه های آنلاین دارای شرط تطابق پذیری با دنیای مدرن را دارند و دارای ویژگی های ممتاز بسیاری هستند که در وصیت نامه های سنتی یافت نمی شود. 


ما در تیم «وصیت ساز» به عنوان اولین سرویس مدرن ایرانی برای ساخت و تدوین وصیت نامه های آنلاین تمام تلاش خود را می کنیم تا نه تنها محیطی جذاب برای نگارش وصیت نامه شما فراهم نماییم بلکه تمامی امکانات یک وصیت نامه مدرن را به رایگان در اختیار شما می گذاریم. هدف ما ترویج سنت وصیت نامه نویسی آنلاین برای ایرانیان و پارسی زبانان سرتاسر جهان است.

تبلیغات و آگهی ها


انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» از پیشگامان دیجیتال در حوزه حمایت از حیوانات و طبیعت است. شما می توانید در این تشکل رایگان، حیوان خانگی خود ر...

«شجره ساز» نام اولین و تنها سرویس فارسی زبان برای ساخت شجره نامه های برخط برای ایرانیان است. شما در وب سایت و اپلیکیشن موبایل «شجره ساز» میتوانید به ر...

تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...