لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

داستان مالیات بر ارث مدیر عامل سامسونگ
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/02/08، آخرین بروزرسانی: 1400/08/18 ساعت 07:52 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


رییس سامسونگ

لی کون هی، مدیرعامل گروه سامسونگ کره جنوبی اکتبر پارسال در سن 78 سالگی درگذشت

خانواده لی گان هی مدیر عامل سابق سامسونگ باید نزدیک به 11 میلیارد دلار مالیات بر ارث بپردازند.

نرخ مالیات بر ارث در کره جنوبی 50 درصد است که از این نظر در دنیا پس از ژاپن دوم است. در آمریکا و بریتانیا متوسط نرخ مالیات بر ارث 40 درصد است.
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

این مالیات زیر ذره بین سرمایه گذاران شرکت سامسونگ است چون پرداخت چنین رقمی می تواند ترکیب مالکیت خانواده آقای لی را در این شرکت تغییر دهد. در بازارهای بین المللی اعلام این خبر تاثیر متفاوتی بر ارزش سهام سامسونگ و سهام های وابسته به آن گذاشته چون هنوز مشخص نیست برای پرداخت این مالیات باید سهام این شرکت، عمده به فروش گذاشته شود یا نه. شرکت سامسونگ در بیانیه ای گفت این یکی از بالاترین مبالغ مالیات بر ارث در کره جنوبی و جهان است:

 "انتظار می رود خانواده مدیرعامل پیشین سامسونگ بیش از 12 هزار میلیارد وون کره جنوبی (نزدیک به 11 میلیارد دلار) مالیات بر ارث بپردازند که بیش از نیمی از کل دارایی های مدیر عامل سابق است."

سرمایه گذاران در انتظارند ببینند چه تغییراتی در میزان مالکیت سهامداران عمده ایجاد خواهد شد از جمله در مالکیت لی ژایه یونگ پسر مدیرعامل سابق که پس از مرگ پدرش مدیریت این شرکت را عهده دار بوده است. او در حال گذراندن دو سال و نیم زندان است برای "پرداخت رشوه" به پارک گون هه، رییس جمهوری پیشین در ازای جلب حمایت دولت. این بخشی از رسوایی بزرگی بود که در نهایت به استیضاح و برکناری رییس جمهوری سابق انجامید.

مجموعه های با ارزش عتیقه و نقاشی مدیر عامل سابق سامسونگ قرار است به موزه ملی کره جنوبی و سایر سازمان های فرهنگی این کشور اهدا شود. در این مجموعه آثار هنرمندان بنامی نظیر پابلو پیکاسو هم دیده می شود.

اهدای این اقلام ممکن است به کاهش مالیات منجر شود.

سرگذشت مدیر عامل سابق سامسونگ

لی گان هی مدیرعامل گروه سامسونگ کره جنوبی که اکتبر پارسال (2020) در 78 سالگی درگذشت، توانسته بود کسب و کار کوچک پدر خود را به یک قطب نیرومند اقتصادی تبدیل کند و آن را به بخش های دیگری نظیر بیمه و کشتیرانی هم گسترش دهد. او گروه الکترونیکی سامسونگ را به یکی از بزرگترین شرکت های فناوری جهان تبدیل کرد. نشریه فوربز پیش از مرگ، دارایی آقای لی را معادل 21 میلیارد دلار اعلام کرده بود. آقای لی سومین پسر لی بیونگ چول بود که در سال 1938 میلادی شرکت سامسونگ را تاسیس کرد. او در سال 1968 به این کسب و کار خانوادگی ملحق و ده سال بعد (1978) و پس از مرگ پدرش مدیرعامل شد. در آن زمان سامسونگ تولیدکننده محصولات بی کیفیت ارزان بود اما با مدیریت او انقلابی عظیم پدیدار شد. آقای لی با یک جمله که در سال 1993 به کارمندانش گفته بود معروف شد: "بیایید همه چیز جز زن و فرزندانمان را تغییر دهیم.". شرکت سامسونگ سپس تمامی موجودی تلفن همراه خود، 150 هزار گوشی را آتش زد.


منبع: بی بی سی فارسی [لینک]

تبلیغات و آگهی ها


شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» از پیشگامان دیجیتال در حوزه حمایت از حیوانات و طبیعت است. شما می توانید در این تشکل رایگان، حیوان خانگی خود ر...

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...