لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

وصیت نامه در فرانسه
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/04/30، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 08:50 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


وصیت نامه در فرانسه

قوانین وصیت نامه در فرانسه

اگر شما یک فرانسوی هستید و یا در فرانسه اقامت دایم دارید بهتر است یک وصیت نامه فرانسوی تنظیم کنید. در غیر این صورت اموال شما  پس از مرگ براساس قوانین وراثت در فرانسه تقسیم خواهد شد. این قوانین با اولویت همسر و فرزندان اعمال خواهند شد و اگر همسر و فرزندی نداشته باشید اقوام شما به عنوان وارث تعیین خواهند شد. 

خوشبختانه از سال 2015 طبق قوانین اروپا امکان پذیرش قوانین وراثت کشور اصلی شما به شرط زندگی در اتحادیه اروپا وجود دارد.
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

جالب است که بدانید در وصیت نامه فرانسوی نمی تواند فرزندان را از ارث محروم کند. به زبان ساده تر شما نمی توانید فرزندانتان را از ارث محروم کنید! جدول زیر سهم الارث فرزندان را نشان می دهد.

وارثسهم الارث
تک فرزند1/2 املاک
دو فرزند1/3 املاک
سه بچه1/4 املاک

در صورتی که متاهل هستید (و فرزندی ندارید) و می خواهید همسر شما تمام دارایی شما را به ارث ببرد، باید عهدنامه ازدواج فرانسوی میان شما برقرار باشد. به زبان ساده تر می بایست ازدواج فرانسوی کرده باشیددر این صورت، نیازی به وصیت نامه نیست و همسر شما همه چیز را به ارث خواهد برد. اگر متاهل نیستید بهتر است وصیت نامه ای فرانسوی تنظیم کنید. به خصوص اگر در یک مشارکت مدنی غیر رسمی هستید باید وصیت نامه تنظیم کنید. بدیهی است که تنظیم وصیت نامه زمانی که می خواهید برخی از اموال خود را به یک موسسه خیریه اهدا کنید نیز بسیار مفید خواهد بود..

مزیت تنظیم وصیت نامه فرانسوی

یکی از مزایای تنظیم وصیت نامه نسبت به اهدای اموال در طول حیات این است که هیچ تغییری در حقوق و مالکیت اموال تا قبل از مرگ شما اتفاق نمی افتد. علاوه بر این، هدیه ها تنها مرتبط با دارایی های فعلی شما و یا حداقل بخشی از اموال فعلی شما هستند، در حالی که انتقال تمام دارایی های شما با یک وصیت نامه امکان پذیر است. علاوه بر این، هدایا به طور کلی قابل فسخ نیستند، در حالی که تغییر در وصیت نامه در هر زمان امکان پذیر است. 

در واقع، از طریق وصیت نامه می توانید اطمینان حاصل کنید که وراث چقدر و چه زمانی اموال و یا سهم خود را دریافت کنند

اگر از فرزندان خود دور هستید، این امر می تواند منجر به مشکلاتی در مورد تقسیم املاک و دارایی های شما پس از مرگ شود. در این صورت، بهتر است از فرزندان خود مشورت بگیرید و یا بطور کلی تنها فرزندان نزدیک خود را در نظر بگیرید. در این صورت وراث می بایست سهم فرزندان دیگر که در زمان تنظیم وصیت نامه غایب بودند را بدهند.

معایت تنظیم وصیت نامه

اموال مشخص شده در وصیت نامه از بخشش مالیاتی بهره مند نمی شود. بنابراین اگر احتمال می دهید که وراث مجبور به پرداخت مالیات گزافی بشوند بهتر است اموال خود را پیش از مرگ به آن ها هدیه کنید.

تنظیم وصیت نامه

شما می توانید وصیت نامه خود را در کشور خود و یا فرانسه تنظیم کنید. همچنین می توانید دو وصیت نامه داشته باشید، یکی شامل املاک شما در فرانسه و دیگری املاک در کشور خود شما. اگر یک وصیت نامه توسط وکلای کشور خود تنظیم کرده اید، باید از مطابقت آن با قوانین فرانسه اطمینان حاصل کنید. 

بنابراین توصیه کلی این است که وصیت نامه خود را از طریق یک دفتر اسناد رسمی فرانسوی تنظیم کنید و اگر وصیت دو وصیت نامه دارید با وکلای فرانسوی و محلی خود مشورت کنید تا موارد متناقض و مبهمی در آن ها وجود نداشته باشد.


چگونه وصیت نامه فرانسوی بنویسید؟

برای نوشتن وصیت نامه فرانسوی خود به سادگی آن را بر روی یک برگه کاغذ به خط و امضای خود بنویسید. یا این حال توصیه این است که از یک وکیل برای نوشتن وصیت نامه خود کمک بگیرید. هزینه دفتر اسناد رسمی برای تنظیم وصیت نامه، با احتساب مالیات بر ارزش افزوده (2021)، 136 یورو خواهد بود. هزینه گشودن وصیت نامه هنگام مرگ بر اساس ارزش وصیت تنظیم می شود، اما در در صورتی که وصیت نامه خود را توسط دفتر اسناد رسمی تنظیم کرده باشید هزینه ای دریافت نمی شود.


تعیین وصی

تعیین وصی (کسی که اجرای وصیت نامه شما را مدیریت می کند) در فرانسه الزامی نیست ولی اگر فکر می کنید ارث شما ممکن است دشوار یا پیچیده باشد، می توانید یک مجری را تعیین کنید که مسیول اداره املاک شما باشد. این شخص می تواند هر کسی، دوست یا آشنا باشد.

تبلیغات و آگهی ها


شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

«شجره ساز» نام اولین و تنها سرویس فارسی زبان برای ساخت شجره نامه های برخط برای ایرانیان است. شما در وب سایت و اپلیکیشن موبایل «شجره ساز» میتوانید به ر...

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...