لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

قوانین وصیت نامه در چین چگونه است؟
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/05/14، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 06:36 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


چگونه در چین وصیت کنیم؟


وصیت نامه در چین


برخلاف تصور عامه از وصیت نامه ها - نوشتن درخواست ها بر روی کاغذ و مهر امضا کردن آن - تنظیم وصیت نامه ای معتبر در چین یک کار تخصصی است زیرا قانون چین اصول مشخصی برای تنظیم وصیت نامه ها دارد و عدم انطباق با این اصول به معنای بی اعتبار شدن وصیت نامه شما است. بنابراین اگر می خواهید وصیت نامه ای در چین تنظیم کنید، حتما با یک وکیل معتبر مشورت کنید.
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.


انواع وصیت نامه و محتوا

قوانین وصیت نامه در چین تصریح می کند که وصیت نامه ها باید در قالب های مشخصی مانند وصیت نامه خود نوشت، وصیت نامه محضری، وصیت نامه دارای شهود و غیره تنظیم شود. اما محدودیت های زیادی برای محتوا وجود ندارد. معمولاً وصیت کننده باید اظهار کند که او به اراده خود وصیت می کند، دارای قدرت مدنی کامل است و وصیت کند که چه چیز به چه کسانی برسد. علاوه بر این ها، وصیت نامه ها می بایست دارای تاریخ و امضا باشند. در زیر به چند مورد از نکات موجود در قوانین وصیت نامه چین می پردازیم.


حق همسر در وصیت نامه

هنگامی که یکی از همسران وصیت می کند، فقط می تواند این کار را در مورد اموال مرتبط با خود انجام دهد. از آنجا که برخی از املاک متعلق به هر دو همسران است، وصیت کننده نباید قسمتی را که همسرش مالک آن است در وصیت نامه خود در نظر بگیرد.


حقوق در آینده

زمانی که اموال منجر به سودی در آینده می شوند، وصیت کننده می تواند آن ها را حتی قبل از آنکه در واقعیت منجر به سود شوند، میان ورثه تقسیم کند.


تعدد در وصیت نامه ها

وقتی وصیت کننده وصیت نامه های متعددی با محتوای متفاوت دارد، همواره آخرین وصیت نامه معیار خواهد بود. بنابراین، نوشتن تاریخ در وصیت نامه ها بسیار مهم است. همچنین اگر در میان وصیت نامه ها وصیت نامه محضری وجود داشته باشد، این مورد برتری خواهد داشت حتی اگر پیش از دیگر وصیت نامه ها تنظیم شده باشد.


نحوه نگارش وصیت نامه

بهتر است وصیت نامه چینی خود را در رایانه ننویسید زیرا زمانی که قانون وصیت نامه در چین تصویب می شده، رایانه ها مانند امروز محبوب نبودند. بنابراین قانونگذار پیش بینی نکرده بوده که افراد بیشتری به جای قلم از رایانه برای نوشتن چیزها استفاده کنند. از این رو، وصیت نامه های تایپی ممکن است مشکلات بسیار بیشتری از آنچه می خواهند حل کند ایجاد کنند.


وصیت نامه برای افراد ناتوان

وقتی موصی (وصیت کننده) قادر به نوشتن وصیت نامه خود نیست، می تواند از دو شاهد بی طرف کمک بگیرد. یکی از شهود می تواند وصیت نامه را رونویسی کند و تاریخ را با اراده وصیت کننده مشخص کند. شاهد دیگر باید نام خود را در وصیت نامه بنویسد و آن را امضا کند. سپس موصی نام خود را بر روی آن نوشته امضا می کند. اگر موصی قادر به نوشتن وصیت نامه خود و امضای آن نباشد، می تواند وصیت نامه را با اثر انگشت خود جوهر کند به شرطی که نمونه اثر انگشت خود را قبلا ثبت کرده باشد.

در مورد انتخاب شاهدان، بهتر است همسایه ها و دوستان و یا مقامات محلی را انتخاب کنید. به دوستان، همسایگان، همکاران یا بستگان وراث توصیه می شود که از پذیرفتن حق شاهد در مورد وصیت نامه های مشکوک اجتناب کنند چون قانون مجازاتی را برای این موارد در نظر گرفته است.


وصیت نامه اضطراری

هنگامی که وصیت کننده در موقعیتی بحرانی یا شرایطی که ممکن است منجر به مرگش شود قرار می گیرد، می تواند وصیت غیرحضوری و اضطراری انجام دهد. حالت معمول این است که وصیت کننده در حال مرگ است. او می تواند وصیت نامه خود را در حضور پزشکان و پرستاران انجام دهد حتی به صورت شفاهی به شرطی که تعداد شهود کمتر از دو نفر نباشد.

تبلیغات و آگهی ها


تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...

انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» از پیشگامان دیجیتال در حوزه حمایت از حیوانات و طبیعت است. شما می توانید در این تشکل رایگان، حیوان خانگی خود ر...