لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

قوانین وصیت نامه در ترکیه
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/05/29، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 04:19 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


با توجه به اینکه بسیاری از ایرانیان دارای اموال و یا املاک در ترکیه هستند، لازم دیدیم تا در پرتال ساخت وصیت نامه آنلاین «وصیت ساز» مطلبی درباره قوانین ارث و وراثت در ترکیه تهیه کنیم.

قوانین ارث و وراثت در ترکیه

تنظیم وصیت نامه ترکی تنها راه مطمین برای تقسیم املاک شما در ترکیه با کمترین دردسر و مشکلات است. این وصیت نامه ها می بایست براساس قوانین ارث و وراثت ترکیه تنظیم و شرایط حاکم بر موصی (متوفی) در آن لحاظ شده باشد.


قوانین ارث و وراثت در ترکیه           
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

قوانین اساسی کشورها و حوزه های قضایی، مسیول تنظیم قوانین ارث و وراثت هستند. ترکیه نیز از این قاعده مستثنی نیست. این قوانین شرایطی را فراهم می کنند که به بهترین نحو از موصی و وراث درباره حقوق قانونی آن ها محافظت شود. قانون ارث و وراثت در ترکیه به گونه ای تنظیم شده است که به شما اجازه می دهد با رعایت موارد قانونی کمی، آزادانه تصمیم بگیرید که می خواهید املاک خود را به چه کسی و به چه نسبت واگذار کنید.


مزیت های وصیت نامه ترکی 

اگر پیش از مرگ، وصیت نامه ای تنظیم نکرده اید باید بدانید که اموال شما پس از مرگ توسط قوانین پیچیده و دست و پا گیر ترکیه تقسیم خواهد شد و حتی ممکن است که ضرر و زیان هایی هم متوجه وراث و اموال شما کند. توجه کنید که اگر تاکنون ازدواج نکرده اید و یا در یک ارتباط مدنی هستید، هیچ کسی از دوستان و یا شریک مدنی (یا فرزندان مدنی شما) از اموال شما ارثی دریافت نخواهند کرد. بنابراین با ایجاد یک وصیت نامه ترکی از مشکلات آتی، زیان ها و اختلافات برای وراث خود جلوگیری کنید. تنظیم وصیت نامه ترکی به شما این امکان را می دهد که ترتیبات خاصی را در مورد تقسیم املاک خود ایجاد کنید. به عنوان مثال، شما می توانید وظایف خاصی را به افرادی که ملک شما را به ارث می برند تحمیل کنید، یا هدایای مشروط بدهید. شما همچنین می توانید برای وصیت نامه خود وصی (کسی که مسیول اجرای بندهای وصیت نامه است) تعیین کنید تا بر نحوه انجام کارها و تقسیم ارث نظارت کند.


خرید ملک ترکیه و وصیت ترکیه

به محض تنظیم یک قرارداد قانونی چه در مورد املاک یا موارد دیگر، کتبی یا غیره، حقوق و منافع آن می تواند به توسط شما به اشخاص ثالث منتقل شود. بنابراین، بسیار عاقلانه خواهد بود که از طریق وصیت نامه ترکی خود تعیین کنید که چگونه این حقوق و تعهدات به ورثه منتقل شود.


آیا می توان در خارج از ترکیه وصیت نامه ترکی تنظیم کرد؟

این امکان وجود دارد که بدون نیاز به سفر به ترکیه، برای دارایی های خود در ترکیه وصیتنامه کاملاً معتبری تنظیم کنید. برای این کار با دفاتر قانونی معتبر در کشور خود تماس بگیرید. در مورد هزینه تهیه وصیت نامه ترکی، هزینه وصیت نامه های معتبر ترکی به پیچیدگی وصیت نامه شما، دارایی ها، شرایط مالی شما و کشوری که در آن اقدام به تهیه وصیت نامه ترکی می کند دارد

هرگز بدون تحقیق کافی، امور قانونی خود را به دست وکلا و یا دفاتر وکالتی نسپارید.


وصیت نامه در مورد ویلا یا آپارتمان شما در ترکیه

طبق قانون ارث و وراثت ترکیه، ویلا یا آپارتمان شما (در ترکیه) صرف نظر از اینکه این ملک متعلق به یک خارجی یا یک شهروند ترکیه است، مطابق قوانین ارث و وراثت تقسیم می شود. اگر وصیت نامه ای چه ترکی و یا غیر ترکی دارید، می بایست آن را به دادگاه صالح ترکیه به همراه مدارک و شواهد اثبات کننده مبدا وصیت نامه و اموال تحویل دهید تا مورد بررسی و تایید قرار گیرد. برای جلوگیری از شرایط پیچیده و ناخوشایند، توصیه می شود که ویلا یا آپارتمان خود در ترکیه توسط یک وصیت نامه ترکی تقسیم کنید. در صورت داشتن یک وصیت نامه ترکی، تمامی کارهای قانونی ممکن است تنها یک روز زمان ببرد.

با وجود اینکه شما می توانید یک وصیت نامه غیر ترکی داشته باشید، بهترین راه حل تهیه وصیت نامه در ترکیه است. 


چگونه می توان در ترکیه وصیت نامه تنظیم کرد؟

تنظیم وصیت نامه در ترکیه نیازمند موارد زیر است:

  • گذرنامه (های) شما به همراه یک نسخه کپی 
  • کپی گذرنامه های وراث
  • چهار قطعه عکس
  • کد مالیاتی شما در ترکی

اگر موارد غیر ترکی دارید، می بایست آن ها ترجمه رسمی کنید. شما همچنین می بایست یک دفتر اسناد رسمی را برای انجام کارها مشخص کنید و دو شاهد با ملیت ترکی داشته باشید. 

حداقل یک روز قبل از تنظیم وصیت نامه،  یک نسخه از گذرنامه خود را در اختیار مترجم رسمی قرار دهید تا او بتواند ترجمه آن را برای روز تنظیم وصیت نامه آماده کند. در روز تنظیم وصیت نامه، شما باید به یک بیمارستان دولتی بروید تا گواهی سلامت روانی خود را دریافت کنید. از آنجا که معمولاً بیمارستانهای دولتی بسیار شلوغ است و دفاتر اسناد رسمی ساعت 5 بعد از ظهر بسته می شود، به شما توصیه می کنیم که صبح زودتر به بیمارستان بروید. تنظیم وصیت نامه باید در همان روزی انجام شود که بیمارستان صحت عقل شما را تایید کرده است. بنابراین توجه کنید که این گزارش فقط برای یک روز معتبر است. پس از اخذ این گواهی و موارد ذکر شده دیگر در بالا، به همراه دو شاهد (شاهدان می بایست دارای پاسپورت ترکی باشند) به دفتر اسناد رسمی بروید.

سپس در دفتر اسناد رسمی وصیت نامه خود را تنظیم کنید. در صورتی که نمی توانید به زبان ترکی صحبت کنید، تمامی مراحل را به مترجم رسمی بسپارید (مراحل فوق مانند حضور در بیمارستان هم می بایست به همراه مترجم انجام دهید). توجه کنید که مترجم می بایست وصیت نامه را یک مرتبه بطور کامل برای شما بخواند تا مطمین شوید که همه موارد به دقت و بنا بر نظر شما تنظیم شده است. در صورت لزوم تغییراتی در آن ایجاد کنید. پس از آنکه متن وصیت نامه تهیه شد، دفتر اسناد رسمی 3 نسخه یکسان از آن ایجاد خواهد کرد که به توسط شما و شاهدان امضا و اثر انگشت خواهد شد. از این 3 نسخه، یک نسخه برای شما است، یک نسخه در دفتر اسناد رسمی نگهداری می شود و نسخه سوم توسط دفتر اسناد رسمی به وزارت جمعیت ترکیه ارسال می شود.


اجرای وصیت نامه

پس از فوت شما، وراث قانونی باید با دفتر اسناد رسمی در مورد کپی وصیت نامه، گواهی فوت و اسناد دیگر مشورت کنند. متعاقباً، وکیل درخواست تایید انتقال سند مالکیت در وزارت جمعیت و ارایه مدارک به دادگاه مربوطه را خواهد کرد. بر اساس حکم دادگاه، مالکیت اموال به وارث منتقل می شود. کل این کارها معمولا بدون دردسر و سریع خواهد بود.

تبلیغات و آگهی ها


تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.