لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

تعیین و تکلیف ارز دیجیتال و بیت کوین در وصیت نامه
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/07/02، آخرین بروزرسانی: 1400/08/18 ساعت 11:54 ق.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


امروزه بسیاری از ایرانیان سرمایه گذاری های گسترده ای در حوره ارز دیجیتال و به ویژه بیت کوین کرده اند. برنامه ریزی برای آینده و انتقال این دارایی ها به وراث در آینده ای نزدیک تبدیل به چالشی مهم برای جامعه ایرانیان خواهد شد. 

تکلیف بیت کوین در وصیت نامه

در این زمینه این مطلب وب سایت تنظیم وصیت نامه آنلاین «وصیت ساز» را به این مبحث اختصاص می دهیم همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال و به ویژه بیت کوین نوعی از پول است که به صورت یک کد الکترونیکی در رایانه خانگی، لپتاپ، تلفن همراه، تبلت و دیگر دستگاه های دیجیتال و حتی بر روی کاغذ قابل ذخیره سازی است. روش تولید این گونه ارزها معمولا تابع قوانین منطقی (ریاضی) پیچیده ای است ولی به ساده ترین صورت می توان گفت که آن ها براساس حل یک مسیله نسبتا پیچیده ریاضی به اولین نفری که مسیله را حل کند جایزه داده می شود. باید توجه داشت که این گونه ارزها چیزی چون مجموعه ای از حروف و اعداد نیستند. به عنوان مثال، کد زیر نمونه ای از یک بیت کوین است:

0000000000000000e067a478024addfecdc93628978aa52d91fabd4292982a50


کیف پول الکترونیکی چیست؟

کیف پول الکترونیکی یک برنامه بسیار امن است که شما می توانید با خیال راحت ارزهای الکترونیکی خود را در آن ذخیره نمایید. این برنامه ها معمولا چندین لایه امنیتی دارند تا کسی نتواند به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد.


آیا ارز الکترونیکی را می تواند به وراث منتقل کرد؟

خبر خوب آن است که ارزهای الکترونیکی بخشی از دارایی ها و اموال شما هستند و شما می توانیدآن ها را به وراث خود منتقل کنید. 


چگونه ارز دیجیتال خود را به وراث منتقل کنیم؟

برای انتقال ارز دیجیتال خود به وراث ما توصیه می کنیم که این عمل را در زمان حیات انجام دهید زیرا کیف پول های الکترونیکی معمولا نیاز به اثر انگشت و اطلاعات خاصی (مانند کلمات شناسایی ورود، کلمات عبور و اسکن چهره و ...) مالک خود دارند و در صورت اشتباه وارد کردن اطلاعات پس از دفعات مشخص، کیف پول قفل شده و باز کردن مجدد آن ها بسیار پیچیده و عملا بدون وجود شخص مالک کیف پول عملا غیر ممکن است. با این حال در صورتی که همچنان می خواهید که ارز دیجیتال خود را در وصیت نامه خود تعیین تکلیف نمایید، بهتر است اطلاعات کیف پول الکترونیکی خود را در محلی امن و یا صندوق امانات بانک بگذارید تا وراث بتوانند پس از مرگ شما به آن دسترسی و در نهایت به ارز الکترونیکی شما دسترسی داشته باشند.


مالیات بر ارز دیجیتال چگونه است؟

متاسفانه در ایران قوانین مشخصی برای مالیات بر ارث دیجیتال وجود ندارد ولی براساس قوانین فعلی حدس ما در تیم تخصصی «وصیت ساز» 10 درصد ارزش ارز دیجیتال برای وراث طبقه اول (پدر، مادر، زن، شوهر، اولاد و اولاد اولاد ) و برای طبقات بعدی به ترتیب 20 و 40 درصد ارزش مال است. برای مشاهده جزییات بیشتر درباره  طبقات وراث این صفحه را بررسی نمایید.

تبلیغات و آگهی ها


شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...