لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

بخشی از وصیت نامه فتحعلی اویسی
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/07/14، آخرین بروزرسانی: 1400/08/19 ساعت 08:51 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


فتحعلی اویسی (زادهٔ 21 دی 1324 قم) بازیگر و پیشکسوت سینما در روز 13 مهرماه 1400 بدلیل سکته مغزی دار فانی را وداع گفت. او فارغ التحصیل کارگردانی و بازیگری سینما از دانشگاه ایالتی تگزاس آمریکا در سال 1353 است. فتحعلی اویسی پس از اتمام تحصیل عضو سیمای جمهوری اسلامی ایران شد و در نیمه دوم دهه هفتاد در تلویزیون بسیار فعال بود. فتحعلی اویسی در دهه 1360 در فیلم های بسیاری بازی کرد چند فیلم هم کارگردانی کرد.

تصویر فتحعلی اویسی


وصیت نامه فتحعلی اویسی
اطلاعات جامعی و مستدلی از وصیت نامه ایشان در دسترس عموم نمی باشد و بیشتر نظرات غیر رسمی و شفاهی ایشان در صفحات مختلف خبری و شبکه های اجتماعی دست به دست می شود. در ذیل ما تلاش خود را کرده ایم تا از میان اطلاعات و حرف و حدیث های بسیار، مستدل ترین سخنان ایشان را در مورد مرگ و آنچه وصیت نامه غیر رسمی می خوانیم برای شما فهرست کنیم.

فتحعلی اویسی و کتاب سنگ قبر

کتاب سنگ قبر و درخواست فتحعلی اویسی

«سنگ قبر» کتابی است که به کوشش پوریا تابان گردآوری شده و در بر دارنده نظرات 156 چهره مشهور هنری درباره مرگ است. فتحعلی اویسی  یکی از هنرمندان حاضر در کتاب «سنگ قبر» است و یکی دیگر از درگذشتگان حاضر در این مجموعه است. او در این کتاب گفته بود:
 دوست دارم در پایان یک کار و هنگامی که لطمه ای به آن نخورد، بمیرم. سینمایی یا تلویزیونی، فرقی نمی کند. سکته کنم، بد نیست. بالاخره مرگ راهی است که باید رفت. دوست ندارم در رختخواب بیفتم. دوست دارم ارتباطم با جهان هستی یک دفعه قطع شود.
او همچنین در پاسخ به این پرسش که دوست دارید روی سنگ قبرتان چه بنویسند؟ گفته بود: باید بنویسند. من خودم چیزی ندارم بنویسم. بالاخره دوستان مان چیزی پیدا می کنند که با من هماهنگی داشته باشد و روی سنگ قبرم بنویسند.

محل دفن
فتحعلی اویسی در ویدیویی ضمن اظهار علاقه به فردو قم، درباره محل دفن خود بیان میکند که دوست دارد در فردو قم دفن شود. با این وجود ایشان در قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) تهران دفن شدند.


تبلیغات و آگهی ها


شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

حمایت از موجودات زنده جزیی از وظایف انسانی ما است ولی بسیاری از ما تنها به جنبه مادی آن توجه میکنیم. وب سایت «مای ملو» از آن دسته سرویس هایی است که از...