لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

6 دلیل برای اینکه همین امروز وصیت نامه خود را تنظیم کنید
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1400/09/09، آخرین بروزرسانی: 1400/09/10 ساعت 11:48 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


صحبت کردن در مورد مرگ و اندیشیدن به آن می تواند بسیار ناراحت کننده باشد، اما اجتناب از این موضوع به طور کلی و رها کردن چنین واقعیتی می تواند آینده پر درد و رنجی را رقم بزند.

دلایل ویژه داشتن وصیت نامه

چندین عامل در داشتن وصیت نامه نقش دارند که در میان آن ها دو مورد زیر از بقیه مهمترند.
  • درآمد. افراد با درآمد بالاتر، بیشتر به فکر وصیت نامه و باقیات هستند. 
  • سن. هر چه سن شما کمتر باشد، کمتر احتمال دارد که وصیت نامه ای داشته باشید.
اگر همه گیری کرونا به ما چیزی یاد داده باشد این است که زندگی پر از بالا و پایین و لحظات خطرناک است. هرگز زود نیست که وصیت نامه خود را تنظیم کنید.
در اینجا نگاهی به 6 دلایل برای داشتن وصیت نامه، صرف نظر از سن و میزان درآمد شما می پردازیم.

نداشتن وصیت نامه اغلب منجر به نتایج نامطلوب می شود 
یکی از رایج ترین تصورات غلط این است که اگر می خواهید تمام دارایی هایتان صرفاً به خانواده تان برسد، وصیت نامه ضروری نیست. هر کشوری قوانینی دارد که تعیین می کند در صورت مرگ بدون وصیت نامه چه اتفاقی می افتد و این قوانین معمولاً همه چیز را به انواع مختلف به اعضای خانواده شما (اشتباه نکنید نه خانواده درجه اول بلکه تمامی خانواده شامل پدر و مادر عمو و خاله و عمه) واگذار می کنند! بنابراین اگر می خواهید که سهم وراث آن طوری که مورد پسند شما است تقسیم شود بهتر است همین امروز وصیت نامه خود را تنظیم کنید.

وصیت نامه به شما امکان می دهد که برای فرزندان صغیر خود قیم تعیین کنید
تنظیم وصیت نامه به شما این امکان را می دهد که قیم و یا قیم هایی را برای مراقبت از فرزندان و حتی حیوانات خانگی خود پس از مرگ معرفی کنید. البته که فکر کردن در مورد این موارد می تواند سخت و حتی بعید باشد، اما داشتن یک برنامه همواره پیروی از سنت عقلا است.

مراقبت و نگهداری از حیوانات خانگی
بسیاری از ما با حیوانات خانگی خود مانند خانواده رفتار می کنیم (یا در برخی موارد بهتر از خانواده). با این حال، تا آنجا که به قانون مربوط می شود، حیوانات خانگی چیزی بیش از دارایی ها نیستند. داشتن وصیت نامه این امکان را فراهم می کند تا مبلغی را برای مراقبت از حیوانات خود به شخصی بسپارید تا از او مراقب کند.

تبعات مالیاتی
داشتن وصیت نامه مانند هدیه دادن نیست. هدیه زمانی به کار می رود که دیگر قصدی برای پس گرفتن آن نداشته باشید. شاید راه حل بدی به نظر نرسد که اموال خود را در طول حیات به وراث خود انتقال دهید ولی فراموش نکنید که هدیه را نمی شود پس گرفت و زمانی که آن را دادید باید قید آن را تمام و کمال بزنید. با این حال وصیت نامه هدیه ای است پس از فوت، به این معنا که تا زمانی که زنده هستند، اختیار اموال در دستان خود شما است و پس از مرگ منتقل می شود. یک تفاوت مهم در اینجا، بحث مالیات است. در تمامی کشورها بحث مالیات بر ارث وجود دارد. در صورتی که شما وصیت نامه ای تنظیم نکرده باشید آنگاه علاوه بر مالیات، می بایست خود را برای انواع مختلف فیش ها مانند هزینه دادرسی، دادگاه، هزینه وکیل و امثال آن آماده کنید. بنابراین تنظیم وصیت نامه علاوه بر اینکه مال را همچنان متعلق به شما نگه می دارد، کمک می کند تا در هزینه ها نیز صرفه جویی شود. لازم به توضیح نیست که در صورت امکان و اطمینان کافی، اموال خود را پیش از مرگ به وراث خود هدیه کنید. فراموش نکنید که مرگ تنها مختص به شما نیست بلکه وراث نیز ممکن است به ناگاه فوت کنند پس با در نظر گرفتن تمامی شرایط اموال خود را هدیه کنید!

وصیت به عزیزان آرامش خاطر می دهد 
داشتن وصیت نامه تنها به شما نفع نمی رساند بلکه خانواده و عزیزان شما افرادی هستند که از آن سود می برند. وصیت نامه تنها تعیین و تکلیف اموال نیست و می توانید بسیاری موارد دیگر مانند حرف های نزده، عشق ها، احساسات، خاطرات و غیره را در آن جا دهید. همه این ها در زمانی که عزیزانتان با غم از دست دادن شما دست و پنجه نرم می شود می توانند بسیار کمک کنند و آرامش بخش باشند.

نمی توانید آن را برای همیشه به تعویق بیندازید
همه ما در جوانی فکر می کنیم که شکست ناپذیر هستیم. وقتی جوان و سالم هستید، وصیت نامه کاملاً غیر ضروری به نظر می رسد و معمولا حق با شماست تا زمانی که دیگر نیستید! همه ما به زندگی طولانی و سالم امیدواریم، اما این بدان معنا نیست که خود را برای غیر از این آماده نکنیم. تنظیم وصیت نامه امید به زندگی شما را کم نمی کند. ایجاد وصیت نامه اغلب به شما آرامش می دهد و به شما کمک می کند تا با دانستن اینکه برنامه ای در دست دارید، آرام شوید.
تبلیغات و آگهی ها


تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

انجمن حمایت از حیوانات و طبیعت «مای ملو» از پیشگامان دیجیتال در حوزه حمایت از حیوانات و طبیعت است. شما می توانید در این تشکل رایگان، حیوان خانگی خود ر...