لطفا صبر کنید ...

شما تنها یک قدم تا تنظیم وصیت نامه آنلاین و رایگان خود فاصله دارید. برای شروع اینجا کلیک کنید

انتخاب وصی و آشنایی با مهمترین شرایط و وظایف وصی
دسته بندی: مقالات، تاریخ انتشار: 1399/11/08، آخرین بروزرسانی: 1400/08/20 ساعت 04:13 ب.ظ
بازگشت به صفحه قبل بازگشت به لیست مطالب پرینت این صفحه به اشتراک گذاری این صفحه در فیسبوک به اشتراک گذاری این صفحه در تلگرام به اشتراک گذاری این صفحه در واتس اپ به اشتراک گذاری این صفحه در توییتر بزرگ کردن اندازه قلم کوچک کردن اندازه قلم کپی لینک این صفحه 


انتخاب وصی یکی از مهمترین مواردی است که هنگام وصیت کردن باید به ان توجه کرد زیرا هنگامی که مرگ فرا رسید و دست انسان از مال و اموال و فرزندان کوتاه  شد این وصی است که وظیفه نگهداری و مراقبت از ان را دارد .


وظایف وصی :

الف) وظایف وصی در امور مالی :

وصی باید طبق وصیت نامه در اموال و ما ترک موصی تصرف کرده و هر انچه که از او خواسته شده را انجام دهد ( مثلا اگر موصی وصیت کرده است که زمین فلان منطقه را وقف کردم که مدرسه بسازند وظیفه ی وصی است که زمین معین را به مدرسه وقف کند .)

ب ) وظایف وصی در امور دینی :

اگر موصی له به وصی خود، وصیت کند که فلان مقدار دین من را در زمان بعد از مرگ از گردن من بری کن در این صورت وظیفه وصی است که طبق وصیت موصی عمل کرده و دین موصی را از گردنش ساقط نماید.
 همین حالا در «وصیت ساز» عضو شوید و وصیت نامه خود را آنلاین و رایگان تنظیم کنید. برای شروع اینجا کلیک کنید.

ج) وظایف وصی در امور معنوی :

اگر شخص وصیت کند که باید به مدت فلان مقدار سال روزه و نمازم را از گردنم بری کن در این صورت وصی مجبور و مکلف است که طبق وصیت موصی عمل کرده و وظیفه ایمانی و وجدانی خود را انجام دهد.

دراین حالت ممکن است که دو صورت متصور شود:

1-    مدت روزه و نماز مورد وصیت معلوم باشد: در این صورت تکلیف وصی آسان است و به هر اندازه که موصی به نماز و روزه وصیت کرده، وصی مکلف است همان اندازه را بری نماید.

2-    مدت روزه و نماز مورد وصیت معلوم نباشد: دراین صورت تکلیف وصی سخت تر می شود و برایش معلوم نیست که چند سال روزه و نماز را باید از گردن موصی بری کرد.

وصی می تواند از پذیرش مسیولیت خودداری کند که در این صورت باید قبل از اینکه موصی له فوت کند به او اطلاع دهد اما اگر اطلاع نداد که حاضر به اجرای وصیت نیست نمی تواند وصیت را رها کند بلکه باید ان را اجرا نماید .


منبع این مطلب: وکلای اترینا [لینک]

تبلیغات و آگهی ها


تبلیغ کسب و کار شما در مکان صحیح، اثری بسیار در موفقیت فعالیت شما دارد. شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید. تبلیغ در «و...

شما می توانید با تبلیغ در «وصیت ساز» کسب و کار خود را رونق ببخشید.

«شجره ساز» نام اولین و تنها سرویس فارسی زبان برای ساخت شجره نامه های برخط برای ایرانیان است. شما در وب سایت و اپلیکیشن موبایل «شجره ساز» میتوانید به ر...